kp header yld 1130x300

Eesti Popmuusika Aastaauhind - Kuldne Plaat

"Kuldne Plaat" on Eesti popmuusika aastaauhind, millega autasustatakse edukamaid kodumaiseid poppmuusikuid - esitajaid, produtsente ja autoreid. Auhinnad antakse üle igal aastal toimuval pidulikul galal või telesaates eesmärgiga populariseerida Eesti popmuusikat ja austada auhinnasaajaid.

Kuldne Plaat auhinnad antakse üle Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu kogutavate faktiliste andmete alusel. Auhinna "Panus Eesti muusikasse" saaja nimetatakse korraldajate ühise otsuse tulemusena.

Kuldne Plaat auhinnagala korraldaja on MTÜ Kuldne Plaat koostöös Eesti Autorite Ühingu, Eesti Esitajate Liidu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühinguga.

Lisainfo:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Koduleht: www.kuldneplaat.ee


Saamislugu

Auhinnagala idee autoriteks olid Raadio 2 muusikajuht Ivar Männik ja plaadifirma Aidem Pot juhataja Auris Rätsep. Eesti Popmuusika Auhinnagala Kuldne Plaat toimus esmakordselt 1998. aastal Eesti Televisiooni stuudios 29. detsembril. Piduliku sündmuse telesalvestus oli eetris kaks päeva hiljem vana-aasta õhtul.

Eesti Fonogrammitootje Ühing (EFÜ), kellele sündmuse korraldamine usaldati, tegi Kuldse Plaadi auhinnagalat kahel korral, 1998. ja 1999. aastal. Aastal 2000 muutis Aarne Valmise juhitud EFÜ ootamatult gala nime ja auhindade andmise kriteeriume: seniste faktiliste andmete asemel hakati nuud juba Eesti Muusikaauhindade nime all välja andma auhindu žürii arvamuse alusel ja algselt loodud missioonisündmusest sai tasulise sissepääsu ja noortele muusikasõpradele suunatud alkoholisponsoritega kommertsüritus kontserdi ja teleülekandena. Kuldse Plaadi auhinnagala traditsiooni taastamiseks kulus seejärel kaks aastat. Eesti popmuusika aastaauhinnagala Kuldne Plaat taaselustati 2002. aastal ja see toimub edukalt tänaseni olles aastate jooksul toimunud telesaatena, avaliku suurüritusena, piduliku õhtusöögina auhunnasaajatele ja meediaesindajatele ning ka kutsetega auhunnagalana Kadrioru lossis. 

Kuldse Plaadi graafilise sümboolika on loonud Kristjan Jagomägi (Design Factory) ja tunnusmuusika autor on Heini Vaikmaa.


Kuldne_taust copy.jpg